قارانلیقیدان ایشیغا دوغرو
اوجاقلو ماحمودون اؤزبئلاقی
+0 به‌‌یه‌ن

مراقب توطئه ها بر ضد مردم آزربایجان و توركان ایران باشیم

توهین ها بر ضد ملت تورك ایران و آزربایجانیان چیز تازه ای نیست و در ادوار مختلف و به انحاء متفاوت شاهد این موضوع بوده ایم. اما این موضوع در 3 ماه اخیر (پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران) قدرت بیشتری به خود گرفته است. دلایل مهم این امر در وعده های انتخاباتی آقای حسن روحانی نهفته است. ایجاد فرهنگستان زبان آزری (توركی) ، مباحث مربوط به زبانهای مادری ، تاكید وی بر اجرایی شدن اصل 15 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رفع تبعیض به انحاء مختلف، تاكید بر حقوق شهروندی و تشكیل معاونت اقوام و اقلیتها در دولت جدید؛ همچنین فعالیتهای جدید و قدرتمند توركان مركزی بویژه تهران در حوزه قدرت سیاسی و اجتماعی مزید بر علت شده اند. در این برهه حساس می توان فهمید:

-         دشمنان این ملت سعی در دسیسه چینی برای ما دارند تا شاید بتوانند با تهییج افكار و احساسات مردم آزربایجان اعتراضات خیابانی جدیدی در شهرهای تورك نشین به راه بیندازند تا به دو هدف عمده ی خود برسند:

1- فشار آوردن به دولت و دادن بهانه به دست دولت جدید تا اینكه از عمل نمودن به شعارهای و وعده های خویش عقب نشینی كند.

2- سوار شدن بر موج اعتراضی مردم تورك و سامان دادن به اعتراضات خیابانی در سراسر ایران تا به اهداف خویش برسند.

اما با این توضیح بنده بر آن نیستم تا هر گونه اعتراضی در آزربایجان را بر علیه این هجمه های دشمنان را مذموم شمارم ؛ بل معتقدم این اعتراضات باید به شكلی منطقی و در قالبهای مختلف به جز اعتراضات خیابانی شكل بگیرند. مانند تهیه تومارهای اعتراضی و شكیات های قضایی یا جوابیه های دندان شكن به این قبیل توهین ها وتوطئه ها و ....

پس اكیدا به دشمنان این ملت توصیه می نماییم تا از این شیطنت ها دست بردازند و بدانند دایره ظرفیت این ملت به حدی محاط و گسترده شده است كه امثال آنها را می بلعد و از دستگاههای مسئول خواستار رسیدگی به این امور هستیم. قطعا شكایتهای كتبی در این موارد تقدیم دادگاه های صالحه خواهند شد و درخواست رسیدگی داریم تا افرادی با عناوین مختلف از درج توهین ها به نام مقالات علمی جدا پرهیز نمایند.

 

محمود اوجاقلو

17/7/1392آچار سؤزلر : تورکان, آزربایجان,

گؤنده ر 100 درجه کلوب دات کام گؤنده ر     بؤلوم لر: گوندم اولای
آرشیو
سون یازی لار
یولداش لار
سایغاج
ایندی بلاق دا : نفر
بوگونون گؤروشو : نفر
دونه نین گؤروشو : نفر
بوتون گؤروش لر : نفر
بو آیین گؤروشو : نفر
باخیش لار :
یازی لار :
یئنیله مه چاغی :